021-66944455

Vaxsafe MS

Vaxsafe MS

ماده سازنده فعال: 
هر دوز حاوی بیشتر و مساوی 105.7 CCU از مایکوپلاسما سینوویه سویه MS-H زنده ، تخفیف حدت یافته و حساس به دما سویه می باشد.
ادعاها:
کمک به کنترل بیماری مزمن تنفسی (CRD) ، التهاب کیسه هوا و سینوویت ناشی از M. synoviae (MS) در مرغ های حساس (بدون MS).
گله های حساس (MS free) تخمگذار و مرغ مادر گوشتی واکسینه شده با واکسن Vaxsafe MS بعد از ابتلا به سویه فیلد MS بیماری تنفسی و سینوویال کمتری را نشان می دهند ، کارآیی پرنده را بهبود می بخشند و حساسیت به بیماری های باکتریایی فرصت طلب را کاهش می دهند. این موارد شامل بیماری هایی مانند کلی باسیلوز ، استافیلوکوک و وبا مرغ در طول دوره تولید است که با گله های غیر واکسینه شده قابل مقایسه می باشد. نتاج گله های مادر واکسینه شده حساسیت به سروزیت ، سینوویت و عفونت های ثانویه ناشی از E. coli را کمتر نشان می دهند.
واکسن همچنین می تواند در کنترل انتقال (از جمله انتقال عمودی) نوع وحشی MS در گله های مادر درگیر کمک کند و بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های ریشه کنی MS در سایت های چند ساله را تشکیل دهد.
آزمایش ایمنی نشان داده است که سویه واکسن MS-H در پرندگان عملاً غیر بیماری زا بوده و به صورت عمودی منتقل نمی شود ، یا به راحتی از طریق جانبی بین پرندگان منتقل نمی شود. انتقال جانبی معمولا بیشتر بین گله های بسته یا موجود در یک قفس اتفاق می افتد تا گله های جدا از هم.
محتویات:
Vaxsafe MS به صورت یخ زده و در یک ویال پلاستیکی30 میلی لیتری دارای قطره چکان مخصوص چشمی در قسمت فوقانی آن که برای استفاده بصورت قطره چشم برای 1000 دوز است تهیه می شود.
دستورالعمل ها را با دقت بخوانید
دستورالعمل های استفاده:
موارد منع مصرف:

•    این محصول برای واکسیناسیون پرندگان بیمار ممنوع است.
•    این محصول برای واکسیناسیون پرندگانی که تحت درمان با داروهای ضد میکروبی شناخته شده برای جلوگیری از تکثیر M. synoviae به کار می رود، مانند تتراسایکلین ، تیامولین ، تایلوزین ، انروفلوکساسین ، لینکواسپکتین ، جنتامایسین یا ماکرولید منع مصرف دارد.
موارد احتیاط:
•    واکسن VAXSAFE MS شامل ارگانیسم های زنده است و نگهداری مناسب و تجویز آن برای استفاده موفقیت آمیز ضروری است.
•    پس از یخ گشایی ، واکسن را دوباره منجمد نکنید.
•    استفاده از آنتی بیوتیک ها را برای مدت زمانی معادل دوره توصیه شده پیش از واکسیناسیون از گله خارج کنید و بعد از واکسیناسیون نیز از آنتی بیوتیک استفاده نکنید.
•    در مواردی که باید از آنتی بیوتیک استفاده شود ، ترجیح باید به عوامل با فعالیت غیر مایکوپلاسما ، مانند پنی سیلین ، آموکسی سیلین یا نئومایسین باشد. در طی 2 هفته پس از واکسیناسیون نباید آنها را تجویز کرد.
دز و روش تجویز:
•    پولت ها به طور معمول بین 6 تا 14 هفتگی واکسینه می شوند و حداقل سن برای استفاده موثر 4 هفته است.
•    کاربرد با قطره چشمی است.
•    تمام پرندگان در گله باید واکسینه شوند.
•    واکسیناسیون فقط یکبار انجام می شود. واکسیناسیون مجدد لازم نیست و توصیه نمی شود.
دستورالعمل های کلی:
•    ابتدا باید پولت ها از نظر عفونت ام اس آزمایش شوند. آزمایش وجود MS در گله به طور معمول از طریق آزمایش سریع آگلوتیناسیون سرم (RSAT) با نمونه های خون طی 24 ساعت پس از جمع آوری آزمایش می شود.
•    اپراتورها برای مشاوره در مورد جمع آوری و تعداد نمونه خون مورد نظر باید با خدمات آزمایشگاهی خود تماس بگیرند.
•    قط گله های فاقد آنتی بادی در برابر بیماری ام اس باید واکسینه شوند. واکسیناسیون پرندگان آلوده هیچ سود اقتصادی نخواهد داشت. واکسیناسیون باید بر روی پرندگان عاری از بیماری MS ، حداقل 3 هفته قبل از قرار گرفتن در معرض سویه بیماریزای ویروس MS انجام شود.
•    زمان بندی واکسیناسیون می تواند همزمان با سایر اقدامات مدیریت گله باشد (به عنوان مثال اصلاح نوک، واکسیناسیون Vaxsafe MG و آبله مرغان).
روش واکسیناسیون:
•    ویالهای باز نشده را به سرعت در حجم زیاد (5 تا 10 لیتر) آب گرم (35 درجه سانتیگراد) یخ گشایی کرده و ظرف 2 ساعت پس از آن استفاده کنید. در هنگام ذوب کردن ، محتویات ویال را با هم زدن ملایم مخلوط کنید. پس از یخ گشایی بطری را به طور مکرر وارون کنید تا از مخلوط شدن مجدد محتویات اطمینان حاصل شود.
•    اگر در دمای اتاق نگه داشته می شود ، بلافاصله از کل واکسن استفاده کنید. 
•    مهر و موم آلومینیوم و درپوش لاستیکی را قبل از استفاده از نوک قطره چکان پلاستیکی یا دستگاه تجویز دیگری که برای تزریق یک قطره 30 میکرولیتر واکسن کالیبره شده است ، جدا کنید.
•    هر پرنده را در حالی که سرش به یک طرف برگردانده شده است نگه دارید.
•    اگر از نوک قطره چکان متصل به بطری استفاده می کنید ، بطری قطره چکان را وارونه کنید.
•    اجازه دهید یک قطره در نوک آن تشکیل شود و آزادانه در چشم پرنده بیافتد و به آرامی روی سطح چشم را بپوشاند. قطره (قبل از انتشار) و نوک قطره چکان یا دستگاه تجویز نباید سطح چشم را لمس کند.
•    قبل از رها کردن پرنده اجازه دهید تا چشم آن یک بار باز و بسته بشود.
دوره پرهیز از مصرف: صفر (0) روز
اطلاعات ایمنی کاربر:
اگر واکسن به طور تصادفی به چشم اپراتور ریخته شود ، باید چشم و صورت کاملاً با آب شسته شود تا از واکنش احتمالی به ترکیبات محیط کشت جلوگیری شود.
اطلاعات اضافی در برگه ایمنی محصول موجود است.
کمک های اولیه
در صورت بروز مسمومیت ، با پزشک یا مرکز اطلاع رسانی سموم تماس بگیرید.
دستورالعمل های ذخیره سازی:
Vaxsafe MS باید همیشه در برابر نور مستقیم خورشید محافظت شود. برای ذخیره سازی طولانی مدت ، Vaxsafe MS باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد یا کمتر از آن نگهداری شود. برای نگهداری کوتاه مدت (حداکثر 4 هفته) Vaxsafe MS را می توان در یخچال فریزر معمولی (در دمای 18 درجه سانتیگراد یا زیر آن) نگهداری کرد.
دورریز واکسن:
واکسن استفاده نشده را در یک محلول ضد عفونی کننده (مثلاً سفید کننده بر پایه کلر) دور بریزید. هرگونه واکسن استفاده نشده را در بسته بندی در کاغذ قرار داده و در زباله بریزید ، ظروف خالی را دور بریزید.
در مواردی که واکسن روی زمین ریخت ، با اسفنج یا پارچه جاذب مایع را کشیده و آن را بسوزانید. سطح را با محلول ضد عفونی کننده (به عنوان مثال سفید کننده پایه کلر) تمیز کنید.
احتیاط:
توانایی این واکسن برای نتایج رضایت بخش به عوامل مختلفی و البته نه محدود به اینها از جمله شرایط ذخیره سازی و نگهداری توسط کاربر ، تجویز واکسن ، سلامتی و پاسخگویی پرندگان و میزان در معرض قرار گرفتن در فارم بستگی دارد. بنابراین ، دستورالعمل های استفاده باید با دقت دنبال شوند.
تولیدکننده:
شرکت BIOPROPERTIES استرالیا
واردکننده:
شرکت پارس فاطم
توزیع کننده:
شرکت پارس فاطم